Povrchová úprava

Povrchová úprava

Naša spoločnosť aplikuje pri tvorbe povrchovej úpravy výrobky značky ADLER. V mnohých krajinách Európy je dnes ADLER pre výrobcov drevených výrobkov renomovaná značka. Svojimi komplexnými riešeniami a jedinečnými produktmi si získal aj uznanie a dôveru širokej verejnosti a je na trhu čoraz žiadanejší. Flexibilný a zodpovedný prístup nielen pri komunikácii s klientom, ale hlavne aj pri riešení rôznych vzniknutých situácii a problémov ho stavia na pozíciu spoľahlivého partnera, o ktorého sa môžete oprieť a ktorý je pripravený Vám vždy podať pomocnú ruku. Vhodne použitá povrchová úprava produktmi Adler je zárukou, že Vaše výrobky budú obdarené nielen esteticky jedinečnými povrchmi ale hlavne vysokou odolnosťou a spoľahlivou ochranou voči podmienkam prostredia. Záujmom všetkých zamestnancov firmy ADLER je, aby Vás krása drevených častí interiéru ako aj exteriéru tešila po dlhé, dlhé roky.

Lakovanie

Lak je povrchová vrstva z prírodnej alebo umelej živice, ktorá slúži na zvýšenie lesku, pololesku alebo matu, alebo všeobecne na ochranu povrchu. Na povrchovú úpravu drevených schodíšť sa používajú transparentné dvojzložkové polyuretánové laky, ktoré sa nanášajú na jednotlivé diely striekaním v niekoľkých vrstvách. Vyznačujú sa odolnosťou proti pôsobeniu tepla, bežným čistiacim prostriedkom, škrabancom a škvrnám. Vytvárajú dokonalé povrchy s hodvábnym leskom, pololeskom alebo matom, ktoré sú húževnaté, pevné, pružné, oderuvzdorné a zvýrazňujú prirodzenú štruktúru dreva.

Morenie

Je zmena farebného odtieňa na tmavší pri zachovaní textúry a vyrovnaní odtieňa za účelom imitácie vzácnejších druhov drevín, prispôsobenia odtieňa k podlahe, alebo ostatným prvkom interiéru. Proces morenia je náročný ako na zručnosť, tak aj na výber moreného materiálu. Dosiahnutie rovnakého odtieňa na všetkých komponentoch schodišťa je zložité. Je zložité a časovo náročné doladiť odtieň napríklad už k polženej plávajúcej podlahe. Keď je podlaha potiahnutá fóliou a z drevom nemá nič spoločné, nie vždy sa dá na dreve dosiahnuť pžadovaný efekt. Drevo vie mať len dva odtiene tmavší na letnom dreve a svetlejší na jarnom dreve, kdežto plávajúce podlahy majú na jednej lamele aj päť odtieňov. Pri morení treba brať na zreteľ, že je zúžený výber ostatných doplnkov do interiéru v tom odtieni, resp. takom približnom. Naopak, keď je schodište vyrobené napríklad z Duba nalakovaného transparentným lakom, nie je problém vybrať k nemu dvere, nábytok, či stoličky s jedálenským stolom…Existuje niekoľko princípov morenia: fyzikálne – ukladaním pigmentov moridla na povrch dreva; chemické – reakciou moridla s trieslovinami; kombinované – moridlo obsahuje pigmenty aj chemikálie reagujúce s trieslovinami.

Presný farebný odtieň je najlepšie vybrať priamo u nás zo vzorkovníka. Ak chcete schody namoriť napríklad k podlahe, alebo k dverám, je potrebné aby ste nám poskytli vzorku toho materiálu a mi sa skúškami budeme snažiť dopracovať čo k najpribližnejšiemu odtieňu. V náročných prípadoch vyrobíme vzorku z požadovaným odtieňom a zašleme vám ju na odsúhlasenie.